شیمی کنکور در 16 جلسه

- جناب قدسیان، در چند سال اخیر، تبلیغات زیادی انجام شده، مبنی بر این که آموزش دروس کنکور (حالا هر درسی) در 10 تا 15 جلسه،

 این موضوع چقدر با واقعیت مطابقت دارد و اینکه آیا شما با این روش موافقید؟

- ممنون از سؤالی که پرسیدید، سؤال بسیار مهمی است زیرا بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها این سؤال را می پرسند. می توان گفت که پاسخ این سؤال هم بله و هم خیر است. این موضوع می تواند واقعیت داشته باشد ولی به شرطی که کسی که این برنامه ریزی را برای 15 یا 16 جلسه انجام می دهد، یک سری امکانات به خصوصی داشته باشد.
این روش تبلیغات به طور کلی صحیح است و در تمام دنیا نیز انجام می شود. به دلیل این که خودش به نوعی یک برنامه ریزی است. دانش آموز باید بداند حدود جلساتی که برای این درس وقت می گذارد، چقدر است. اما امکاناتی که مدرس یا آموزشگاه در اختیار دانش آموز قرار می دهد باید با تعداد جلسات تعیین شده، و مطابقت داشته باشد.
در مورد مثلا ما در درس شیمی که بنده مدرس آن هستم به دلیل آن که کتابی که به عنوان منبع مطالعاتی که از آن استفاده می کنیم تألیف خود بنده هست و همچنین منبع تحلیلی که کتاب های اختصاصی برای سؤالات کنکور است هم تألیف خود من است و از آنجا که هردوی این کتاب ها براساس یکدیگر تالیف شده اند و با یکدیگر مطابقت دارند، دانش آموز فقط یک منبع مطالعاتی و تحلیلی داشته و نیازی به مطالعه ی منابع دیگر وجود ندارد. یعنی دانش آموز 1 منبع مطالعاتی و یک منبع تحلیلی دارد که هر دوی آن ها با تکنیک کوچینگ که قبلا راجع به آن توضیح داده شد تألیف شده اند که کتاب های ویژه ای هستند که کاملا به یکدیگر مرتبط و متصل اند.
ما به دانش آموزان می گوییم که مثلا یک فصل خاص از کتاب را مطالعه کرده و جلسه ی بعد، قسمت های تحلیلی آن ها که تست های کنکور از آن طراحی شده، در کلاس تشریح و توضیح داده می شود. این کار باعث می شود که در وقت دانش آموزان صرفه جویی می شود.
ما خودمان حدود 16 جلسه برای دانش آموزان در نظر گرفته ایم و اعتقاد داریم در 16 جلسه می توان دانش آموز را به حد مطلوب رساند و یکی از دلایل آن استفاده از تکنیک کوچینگ که شما در جریان تأثیرات بسیار مثبت آن بوده اید و ما خودمان این تبلیغات را انجام داده و نتایج مثبت فراوانی کسب کرده ایم.

- البته، درست می فرمایید، و با این همه آیا 16 جلسه واقعا کافی هست؟

- از دید بنده، واقعا بله و 1 یا 2 جلسه بیشتر و کمتر ولی حدود 16 جلسه واقعا کافی است. به دلیل این که برنامه ریزی، برنامه ریزی درستی است و امتحان خود را پس داده است مثلا برای سال دوم فصل 1و2 حدودا در یک جلسه و فصل 3و4و5 هر کدام در یک جلسه، سال سوم هر کدام از فصل ها در یک جلسه و به اضافه 1 جلسه برای دوره ی کل سال سوم و برای هر فصل سال چهارم هم هر کدام 2 جلسه که جمعا 16 جلسه می شود که ممکن است یک جلسه بیشتر یا کمتر شود و به شرط همکاری دانش آموز، 16 جلسه برای شیمی کنکور زمان لازم است.
ما منبع مطالعاتی را خودمان در اختیار دانش آموز قرار می دهیم، منبع تحلیلی را باهم بررسی می کنیم و مشکلات را بررسی می کنیم و این مسئله ای بوده است که تا به حال جواب داده است.

- ممنون از توضیحاتتان.

بازدید 4781 بار

درباره ما:

گروه آموزشی اسرار برتر با بهره گیری از برترین اساتید و مولفان کنکور کشور و استفاده از کتاب ها و جزوات اختصاصی بدون نیاز به کتاب درسی با استفاده از تکنیک کوچینگ (coaching) در محیطی کاملا هوشمند روش نوینی را برای موفقیت دانش آموزان عزیز با هر سطحی از یادگیری ابداع نموده است. 

تماس با ما:

آدرس: میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه رشتچی پلاک 21 طبقه سوم واحد 10

تلفن: 66129453-021   |  66576133-021

همراه: 7276251-0912

 

نقشه:

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور