روش خواندن درس شیمی

فیروزه حاتمی رتبه‌ی 176

منطقه 2 کنکور 94 دانشجوی رشته‌ی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

1-مطالعه به صورت مداوم این‌که به طور مداوم حدود 15) ساعت در روز ) درس خواندن خیلی مهم‌تر از این است که چند روز بیش از حد توان، درس بخوانند و در نیمه‌ی راه درس خواندن را متوقف کنند

2-خواندن با روشی که ابتدا متن کتاب را به طور مبحثی می‌خواندم و پس از متن کتاب، درس‌نامه‌های کتاب‌هایی را که در دسترس بودن و سپس تست‌های تالیفی و سپس سوالات کنکور سراسری از سال‌های قبل به جدید را بدون در نظر گرفتن زمان به صورتی‌که بعد از هر تست حتی اگر سوال ساده بود پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را هم به طور کامل مطالعه می‌کردم . یعنی پاسخ تشریحی هر سوال را حتی اگر درست زده بودم بررسی می‌کردم زیرا بعضی وقت‌ها نکته‌ای که در پاسخ‌نامه هست ممکن است از خود سوال جالب‌تر باشد و سوال‌هایی که به نظرم مهم بود و همین‌طور سوالاتی که اشتباه زده بودم را علامت دار می‌کردم برای این‌که دوباره بخوانم و همین‌طور نکات مهم و ترکیبی سوالات را در کتاب درسی می‌نوشتم. به طور کلی سعی می کردم ابتدا سوالات تشریحی کار کنم تا به تسلط نسبی برسم و سپس سوال‌های تستی را حل می‌کردم . همچنین نکات حفظی را هم در دفترچه‌ای جداگانه می‌نوشتم.

من چندین بار کتاب درسی را برای دروس زیست و شیمی مطالعه کردم و هر بار هم نکته‌های جالب و جدیدتری پیدا کردم سعی می‌کردم نکات مختلف از منابع مورد استفاده‌ی خودم را در کتاب بنویسم تا بتوانم در دوران جمع‌بندی با مطالعه‌ی آن‌ها به طور سریع و خلاصه و مفید در واقع کتاب‌های دیگر را هم دوره کنم . در نهایت از روش رسم درخت دانش برای زیست و یاد دادن به دیگران در درس شیمی برای کامل کردن یادگیری استفاده کردم.

3-انتخاب یک برنامه مطالعاتی موفق

4- من سعی می‌کردم با توجه به ساعت مطالعه‌ای که در این درس دارم هدف‌گذاری کنم و واقع‌بین باشم اما در درس شیمی، حل تست‌های بیشتر و زمان‌دار موجب افزایش ترازم شد.

بازدید 1097 بار

درباره ما:

گروه آموزشی اسرار برتر با بهره گیری از برترین اساتید و مولفان کنکور کشور و استفاده از کتاب ها و جزوات اختصاصی بدون نیاز به کتاب درسی با استفاده از تکنیک کوچینگ (coaching) در محیطی کاملا هوشمند روش نوینی را برای موفقیت دانش آموزان عزیز با هر سطحی از یادگیری ابداع نموده است. 

تماس با ما:

آدرس: میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه رشتچی پلاک 21 طبقه سوم واحد 10

تلفن: 66129453-021   |  66576133-021

همراه: 7276251-0912

 

نقشه:

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور